Mali pacjenci

Nasi Podopieczni to dzielni Bohaterowie. Całą  uwagę skupiamy na tym, by towarzyszyć im w wielkiej podróży dodając życia do każdego dnia! Zapewniamy naszym dzieciom 24godzinną, specjalistyczną opiekę medyczną umożliwiając pobyt dziecka w cieple rodzinnego domu. W domu, gdzie pachnie świeżo ugotowanym obiadem, gdzie słychać śmiech rodzeństwa i tupot małych stópek wiernego przyjaciela rodziny. To właśnie w takich warunkach nasze dzieci czują się najbezpieczniej, a my cieszymy się z tego, że możemy być częścią ich życia! Cudownie jest kiedy możemy obserwować jak dzielni Bohaterowie się rozwijają się, rosną i śmieją „od ucha do ucha”. Zdarzają się też chwile, kiedy stawiają nas „na baczność”, gdyż stan zdrowia się pogarsza i trzeba interweniować. Również i w ciężkich chwilach dziękujemy im za ten przywilej, że wybrały nas na swoich opiekunów. Oddaliśmy im całe swoje serca, a one uczą nas czym jest prawdziwa, bezwarunkowa miłość. Chcemy po krótce przedstawić naszych Podopiecznych, aby również dla Ciebie stały się „oczkiem w głowie”.

 

Dominik

Dominik to prawdziwy śmieszek. Najbardziej śmieje się z żartów swojej siostry Kornelii. Domino urodził się z toxoplazmozą wrodzoną oraz z jej następstwami. Uwielbia słuchać muzyki Disco Polo i mimo że ma problemy ze wzrokiem bardzo cieszy go taniec siostrzyczki, zwłaszcza do ukochanych piosenek. Mimo że Dominik nie je samodzielnie, jest karmiony za pomocą PEG-a ma ogromny apetyt na życie, którym zaraża wszystkich dookoła.

Iza

W wieku 7 miesięcy Iza zachorowała na zapalenie mózgu. Nie może chodzić ani siedzieć samodzielnie, nie mówi, a mimo to uwielbia podróżować z rodzicami po całej Polsce. Jej ulubioną porą roku jest lato, bo może się wtedy opalać i spędzać czas na grillowaniu z całą rodziną. Najlepszymi przyjaciółmi Izy są domowe zwierzaki: pies i kot, które nie tylko żyją ze sobą w zgodzie, ale nie odstępują Izy na krok. Iza posiada osobistego Superbohatera, którym jest jej Tata. 

Daniel

Daniel i jego bliźniak Dawid przyszli na świat w 2003 roku i od samego początku byli oczkiem w głowie całej rodziny. Daniel mimo ciężkiego czterokończynowego porażenia mózgowego bardzo cieszy się życiem. Zawsze spogląda w stronę, z której przychodzi do niego mama. Śmiech siostry Emilki pozwala mu łatwiej znosić objawy choroby, chociaż  zamiast zabawy woli oddawać się rozmyślaniom. Daniel to mężczyzna, który zdobywa serce każdej kobiety, która go odwiedza. 

Wpłać jednorazowy datek na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Każda przekazana darowizna pomoże nam zapewnić specjalistyczną pomoc medyczną podopiecznym hospicjum.

Pomóż jednorazowo

Wybierz jedną z kwot wpłaty
lub wpisz

Wiktor

Wiktor czuje się wspaniale jako gospodarz pięknego, żółtego domku jak z bajki. Uwielbia zwierzęta, dlatego najbardziej interesują go programy przyrodnicze. Nawet w łóżku towarzyszy mu całe stado pluszowych zwierzaków, które umilają czas i nie pozwalają się smucić nawet w deszczowe dni. Kocha swoją mamę ponad wszystko. W jej objęciach czuje się najbardziej szczęśliwy. Męskie sprawy – takie jak strzyżenie czy kąpiel załatwia jednak z tatą. Bardzo lubi czas kiedy wszyscy są razem w domu – czuje się wtedy niezwykle bezpiecznie.

 

Zuzanka

Zuzia to wspaniała dziewczynka, która zawsze  była cichutka i bardzo spokojna. Gdy urodziła się jej młodsza siostra Wiktoria zaczęła być zazdrosna o mamę i rywalizuje z siostrą o objęcia mamy. Czuje się szczęśliwa, kiedy może uczestniczyć w życiu rodziny. Często odwiedzana jest przez dziadków, wujków i ciocie, w których towarzystwie czuje się bezpiecznie. Jest oczkiem w głowie swojego taty, który pomimo ogromu pracy i obowiązków zawsze znajduje czas dla swojej ulubienicy.  Najszczęśliwsza jest w ramionach swojej niezastąpionej mamy!

 

Wiktorek

Wiktor to bardzo rezolutny i aktywny chłopiec, mimo tego, iż nie chodzi i nie mówi, potrafi przekazać najbliższym swoje emocje i potrzeby. Uwielbia siedzieć na kolanach mamy, bawić się z siostrą bliźniaczką Mają, która robi dla niego podniebne pokazy figur cyrkowych i akrobatycznych. Kiedy jest w dobrym nastroju chętnie gaworzy i wyraża swoje opinie. Wiktor jest bardzo szczęśliwy w gronie swojej rodziny, często z mamą i siostrą jeździ na rowerze - co prawda mama pedałuje, a Wiktor siedzi w karecie :), ale okazuje swoje ogromne zadowolenie na wycieczkach rowerowych. Zimą cieszy się bardzo, gdy lepią z Mają bałwany ze śniegu i jeżdżą na sankach.

Milusia

Milenka przyszła na świat w 2010 roku z wrodzoną wadą mózgu. Dzięki swojej duszy wojowniczki, uczy wszystkich dookoła pokory wobec cierpienia, ale przede wszystkim pokazuje jak cenny jest każdy dzień. Milenka kocha życie. Jest z nami cały czas, mimo bardzo smutnej diagnozy. Przekraczając próg pokoju Milenki od razu wiadomo, że to kraina prawdziwej królewny. Zawsze wystrojona i elegancka najbardziej lubi, gdy jej długie włosy splecione są w warkocz. 

Oliwka

Oliwka urodziła się z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Uwielbia, gdy mama czyta jej bajki. Oleńka — bliźniaczka Oliwii cały czas czuwa nad zdrowiem chorej siostry. Razem z Ciociami z hospicjum osłuchuje jak bije serduszko. Oliwka ma niesamowicie hipnotyzujące spojrzenie: nikt tak jak ona nie potrafi wpatrywać się głęboko w oczy. Ma jeszcze młodszego brata Piotrusia, który lubi do niej zaglądać i razem z nią się wygłupiać.

Agatka

Agatka jest pod opieką hospicjum od jesieni 2017 roku, urodziła się jako wcześniak, ale postanowiła się nie poddawać i pokazać co potrafi.
W trudnych chwilach ukojenie w bólu przynosi jej figlowanie z tatą. Śmieje się przy tym w głos rozweselając rodziców. W domu jest również przytulanką rodziców, często skrywają ją w ich ramionach, a każde wypowiedziane „mama” lub „tata” jest dla nich ogromną radością.

Marcinek

Marcinek od urodzenia zmaga się z wieloma problemami, ale wszystko, co przynosi mu los, znosi bardzo dzielnie. Pomaga mu w tym miłość rodziców i starszego braciszka. Marcinek lubi przytulanie i głaskanie po brzuszku.Z powodu swojej waleczności, bujnej czupryny i koczka na głowie bywa nazywany przez bliskich Samurajem.

Kamil

Kamil swoim uśmiechem potrafi przemienić rzeczywistość. Sprawia, że dzień nabiera kolorów. Lubi żartować. Doskonale wie, jak okazać zainteresowanie nowo przybyłym osobom. Można go zastać słuchającego muzyki.Kamil uwielbia kabarety.Lubi też towarzystwo swoich zwierzaków psa - Lunę i kota - Paco.

Antoś

Antoś urodził się w 2018 roku. Już w ciąży zdiagnozowano u niego chorobę genetyczną. Od pierwszych chwil zaczął heroiczną walkę o swoje życie, którą wygrał. Jego życie jest prawdziwym cudem. 
Antoś uwielbia spędzać czas w towarzystwie swojego brata, który zaskakuje go coraz to nowszymi pomysłami na zabawy. Ma przepiękny uśmiech, rozkochuje w sobie wszystkich wokół i zaraża pogodą ducha. Jest radosnym i aktywnym chłopcem.

Łukaszek

Łukaszek mieszka z rodzicami i rodzeństwem w domu, w którym jest bardzo dużo miłości. Od niedawna znajduje się w nim także i pies, który wiele wnosi. Łukaszek uwielbia, kiedy mama głaska go po głowie, a starsi bracia śmieją się głośno podczas zabaw i wygłupów. Łukaszek nie może chodzić ani porozmawiać z braćmi, jednak każdego dnia czeka na ich powrót ze szkoły. 

Wiktorek

Wiktorek jest wyczekiwanym dzieckiem. Przyszedł na świat długo po swojej siostrze Oliwce. Często lubi się uśmiechać i sprawia tym ogromną radość rodzicom i siostrze. Dobrze czuje się na rękach u mamy i taty i cieszy się z obecności siostry, która często mu towarzyszy. Oliwka bardzo lubi droczyć się z Wiktorkiem, zaczepia go, tuli i głaszcze po głowie. Będąc w swoim bezpiecznym domku z najbliższą rodziną, czuje się szczęśliwy i emanuje miłością na wszystkich.

Borysek

Borysek to wyjątkowy chłopiec. Czasem jest bardzo poważny i cichutki, ale czasem potrafi zaabsorbować swoich rodziców. Bardzo dzielnie rehabilituje się i ćwiczy każdego dnia i mama obserwuje wyniki tej trudnej pracy. Rodzice cieszą się ogromnie z każdego postępu syna, a on jest najszczęśliwszy będąc z nimi w domu. Uwielbia swoją siostrę Amelkę, która zaczepia go i lubi się przy nim bawić.

Stefan

Stefanek trafił pod opiekę hospicjum domowego w grudniu 2020 r, wtedy po raz pierwszy z mamą mógł wrócić do domku. Miał wtedy 3 tygodnie życia. Z utęsknieniem czekali na niego tata, bracia Leoś i  Ignaś oraz dziadkowie. 
Bardzo szybko pokochał „DOM” pełen miłości, przytulań i radości dzięki SUPER braciom. Teraz i on może uczestniczyć i doświadczać tych cudnych chwil bycia razem.
 

Michał

Choć Michał jest już prawie dorosłym facetem, jednak najwięcej czasu lubi spędzać z mamą, która przynosi ukojenie w każdej chwili. Ma dwie siostry – starszą Julitę oraz młodszą  Martynkę, która maluje dla niego piękne obrazki, ogląda z nim bajki, głaszcze i przytula. Ceni sobie komfort – ma swoje ulubione pozycje leżakowania i nie lubi ich zmieniać. Michał jest bardzo wrażliwy – w chwilach stresu pojawia się u niego kaszel, który znika po reakcji mamy lub cioć z hospicjum.

Kuba

Kuba ma 10 lat i mieszka w Gdańsku. Ma dwie siostry – starszą Zuzię oraz młodszą Maję, które bardzo lubią płatać bratu figle. W domu Kuby zdecydowanie rządzą kobiety, co Kuba przyjmuje ze stoickim spokojem. Uwielbia kiedy przychodzą ciocie z hospicjum. Kiedy długo ciocie go nie odwiedzają Kubuś potrafi upomnieć się o uwagę poprzez  różne dolegliwości. Najwięcej frajdy sprawia mu turlanie się po podłodze i zabawa kocem z folią aluminiową. 

Podoba Ci się idea i chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem!

Więcej