Projekt finansowany w latach 2018-2020 ze środków Gminy Miasta Gdańska za co bardzo dziękujemy!

Kto może skorzystać?


Pomoc psychologiczna w okresie żałoby skierowana jest do: rodziców i rodzin podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz Tulipani oraz osób w żałobie po śmierci bliskiej osoby (w ramach aktualnie realizowanych programów wymienionych niżej).

 

 

Celem wsparcia jest:

  • Pomoc w przybliżeniu i oswojeniu procesu żałoby
     
  • Udzielenie wsparcia psychologicznego w obliczu trudnych emocji, myśli oraz kryzysu życiowego związanego ze stratą
     
  • Pomoc w odnalezieniu się w trudnej sytuacji życiowej 

Dostępne formy wsparcia

Konsultacja psychologiczna
Spotkanie z psychologiem. Pomaga rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby, odnaleźć w sobie siłę. Dostarcza wiedzy na temat przebiegu żałoby.  Daje możliwość opowiedzenia o swoim doświadczeniu.

Grupa Wsparcia 
Spotkanie w grupie osób o  podobnym doświadczeniu.  Pozwala doświadczyć zrozumienia, akceptacji własnych trudności związanych ze stratą. Daje szansę przyjrzeć się temu, co pomaga innym i odnaleźć własny sposób przeżywania oraz radzenia sobie. Daje poczucie, że nie jestem osamotniony/ a. 

Telefon Wsparcia – 510 050 400
Telefoniczna anonimowa konsultacja z psychologiem. Daje możliwość bycia wysłuchanym. Umożliwia bezpieczne podzielenie się swoimi trudnościami. Pozwala na otrzymanie szybkiej i fachowej pomocy. O terminach dyżurów przeczytasz w Aktualnościach.

Drogowskaźnik
Krótki przewodnik w podróży po żałobie (do pobrania PDF w zakładce MATERIAŁY DO POBRANIA w dolnym pasku nawigacji.)
 

Powyższe formy i częstotliwość wsparcia ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb. Realizowane są w siedzibie Hospicjum Pomorze Dzieciom lub w domu podopiecznego (dotyczy wyłącznie podopiecznych Hospicjum Domowego i/lub Tulipani. 

Programy

Zapraszamy  mieszkańców Gdańska do udziału w programie "Wsparcie po stracie". Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy doświadczają żałoby, przeżyli stratę kogoś bliskiego oraz do osób,  które spotkały się z diagnozą choroby nieuleczalnej własnej bądź bliskiej
im osoby. 
Program został sfinansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska i będzie realizowany do 31.11.2020r. 

Wpłać jednorazowy datek na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Każda przekazana darowizna pomoże nam zapewnić specjalistyczną pomoc medyczną podopiecznym hospicjum.

Pomóż jednorazowo

Wybierz jedną z kwot wpłaty
lub wpisz

Zgłoszenia

Telefon kontaktowy:
512 170 661
czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00

Więcej informacji: 
E-mail: wsparciepostracie@pomorzedzieciom.pl

Podoba Ci się idea i chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem!

Więcej