Przeżywasz żałobę? W Hospicjum uzyskasz bezpłatne, fachowe wsparcie ONLINE.

Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach powstającego Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną.

Dla kogo: 

Zapraszamy do kontaktu osoby w żałobie oraz te, które zmagają się z chorobą zagrażającą życiu własną lub swoich bliskich. Dotyczy to również osób zakażonych koronawirusem i chorujących na Covid -19. Oferujemy wsparcie psychologiczne również dla dzieci młodzieży. 

Jak pomagamy:

Telefon wsparcia 510 050 400

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 pod telefonem dyżuruje psycholog. Dzięki wsparciu Miasta Gdańska w wybrane dni w miesiącu psycholog czuwa pod tym numerem również od 16:00 do 20:00. Na stronie Hospicjum Pomorze Dzieciom na facebooku informujemy, kiedy w danym miesiącu takie dyżury mają miejsce. 

 

Konsultacja psychologiczna online. 

Godzinne spotkanie z psychologiem. Pomaga rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby, odnaleźć w sobie siłę. Dostarcza wiedzy na temat przebiegu żałoby. Daje możliwość opowiedzenia o swoim doświadczeniu osobie, która uważnie słucha i nie ocenia. Dzięki temu, przynosi ulgę

Możliwe terminy spotkań od poniedziałku do piątku w godzinach 10:15 - 18:15

Jak można się zgłosić:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

tel: 510 050 400

e-mail: wsparciepostracie@pomorzedzieciom.pl

Działania "Wsparcia po stracie" realizowane są przez Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach następujących programów:

  • PROO Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 Narodowego Instytutu Wolności
  • "Wsparcie po stracie" - sfinansowano ze środków Gminy Miasta Gdańska

Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie

Trwa wielka przebudowa - tworzymy Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie w lokalu użyczonym przez Miasto Gdańsk.

Powstaje miejsce pełne MOCy - nowa siedziba Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum Tulipani.

W Centrum znajdą też wsparcie osoby w najtrudniejszym życiowym momencie: po stracie bliskich oraz po otrzymaniu diagnozy o nieuleczalnej chorobie.

Tworzymy miejsce, do którego będzie można zgłosić się nie tylko po pomoc, ale i po-MOC - na ten trudny czas. Przyjść z różnymi eMOCjami, a wyjść z MOCą.

Jest to miejsce, w którym osoby doświadczające śmierci dziecka, partnerów życiowych, samobójstw, wczesnych strat (poronień, strat okołoporodowych), diagnozy nieuleczalnej własnej lub osób bliskich znajdą wytchnienie w holistycznym wsparciu (pracy z ciałem, psychologicznej i duchowej): pracy indywidualnej i grupowej, na warsztatach podnoszących świadomość.

Zbuduj z nami eMOCję

To będzie miejsce pełne mocy, do którego będą trafiać osoby w najtrudniejszym życiowym momencie: stracie bliskiej osoby albo po diagnozie nieuleczalnej choroby. Będą przychodzić z różnymi EMOCJAMI... by wyruszyć w dalszą drogę z MOCą. Miejsce, do którego będzie można zgłosić się nie tylko po pomoc, ale i po-MOC na ten trudny czas. Zbieramy śrdoki na remont! Dołóż swoją cegiełkę. 💙💚💛 Darowizna: Tytuł przelewu: Remont Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie Hospicjum Pomorze Dzieciom Nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268 Santander Bank scenariusz i redakcja: Elwira Liegman zdjęcia i montaż: Mateusz Kaczyński

Opublikowany przez Emocja Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie Wtorek, 29 października 2019

eMOCja - nasze wspólne dzieło

Niech informacja o eMOCji dotrze do najdalszych krańców świata! Podajcie dalej, wierzymy w Waszą MOC! Razem możemy wszystko.Wspólnie tworzymy Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, które będzie siedzibą Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz Hospicjum Perinatalnego Tulipani. Dla Kogo? Centrum powstaje dla osób zmagających się z żałobą oraz tych, które dowiadują się o nieuleczalnej chorobie swojej lub bliskich. Gdzie? Gdańsk Stogi, ul. Ugory 9 Potrzebne środki na remont! Darowizna: Tytuł przelewu: Remont Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie Hospicjum Pomorze Dzieciom Nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268 Santander Bank

Opublikowany przez Emocja Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie Piątek, 13 grudnia 2019
Podoba Ci się idea i chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem!

Więcej